дома тагови ТК Прилеп

таг: ТК Прилеп

ТК Прилеп договорениот тутун на Далија од струмичките тутунари ќе го откупува од вторник во радовишко

Тутунскиот комбинат Прилеп во вторник треба да го отпочне откупот на договорениот тутун од Далија табак од струмичките тутунари на кои мора да им...

Договорениот тутун со Далија Табак, ТК Прилеп ќе го откупува на вагите во радовишко од идната недела

Прилепскиот тутунски комбинат идната недела ќе го почне откупот на тутун од тутунопроизводителите кои имаат склучено договори со Далија Табак која ова сезона не...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тројца повредени во сообраќајка на патот Валандово – Струмица, во возилото...

Вчера во СВР Струмица било пријавено дека на регионалниот пат Валандово – Струмица се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „ауди а8“ со...