дома тагови струмички карневал

таг: струмички карневал

Прогласени најдобрите маски на годинашниов Струмички карневал во сите категории !

Жири комисијата кое го сочинуваат членовите на Организационито одбор на Струмичкиот карневал ги соопшти наградените маски на годинашново издание. Учествуваа вкупно 48 маски од...

Одлични креации на Детскиот карневал во Струмица каде настапија околу 500 дечиња (фото)

Околу 500 дечиња од детски градинки и основни училишта продефилираа на Детскиот карневал што се одржува по повод празникот Прочка а во рамки на...

Струмица со понудените маски потврди дека е Карневалски центар во Европа ! (ФОТО/ВИДЕО)

Цели четири часа траеше интернационалното карневалско дефиле во Струмица, во кое карневалистите  понудија шаренило од  бои, одлични креации и силни пораки до пристуните со...

Хипиците Лефетер и Цветанка избрани за принц и принцеза на карневалот – порачаа да стагнираме со овој бурен живот...

Лефтер и Цветанка Андонови се избрани за принц и принцеза на големиот маскенбал во Струмица со што тие ќе го предводат карневалското дефиле на интернационалната...

Ќе го повикаме мажот, јас сум жена ДОЈДИ ! – велат од „Китка“ кои и ќе „заиграат“ на Струмичкиот...

Членовите на карневалската група “Китка“ од Струмица ја финишираат маската „Жена“ со која ќе продефилираат по струмичките улици утревечер на Струмичкиот карневал. Околу два...

Групата ,,Мулен Руж“ викендов на Струмичкиот карневал ќе порача – ДОСТА ЛИЦЕМЕРИЕ ! (ФОТО)

Какво време дојде лудо, луѓето стана чудо, по неколку лица носат и се пред себе косат. Ова е пораката што ќе ја упатат членовите...

Познати учесниците на Струмичкиот карневал – пријавени 47 групи со околу 1000 карневалисти

Утре стартуваат карневалските денови во Струмица кои ќе траат до 20 ти март. Од таа причина првиот човек на општината Костадин Костадинов ќе го...

Фото: По пауза од две години, Струмица докажа дека го има еден од најдобрите карневали во Европа

По пауза од две години, струмичани повторно понудија одлични карневалски креации со шаренило од бои и пораки за љубов, радост, насмевки и подобра животна...

Нема одложување на Струмичкиот карневал кој почна синоќа и ќе тече според утврдената програма, во сабота големото дефиле

Нема да се одложи струмичкиот карневал поради појавата на еден пациент со корона вирус. Одлуката ја донел организациониот одбор во корелација со координативното тело...

Вкупно 46 карневалски маски од 9 држави на Струмичкиот карневал – познат редоследот за настап на групите

Вкупно 46 поединечни и групни карневалски маски од земјава но и од Србија, Црна Гора, Бугарија, Хрватска,Босна, Грција, Италија и Германија ќе бидат дел...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...