дома тагови струмички карневал

таг: струмички карневал

Фото: По пауза од две години, Струмица докажа дека го има еден од најдобрите карневали во Европа

По пауза од две години, струмичани повторно понудија одлични карневалски креации со шаренило од бои и пораки за љубов, радост, насмевки и подобра животна...

Нема одложување на Струмичкиот карневал кој почна синоќа и ќе тече според утврдената програма, во сабота големото дефиле

Нема да се одложи струмичкиот карневал поради појавата на еден пациент со корона вирус. Одлуката ја донел организациониот одбор во корелација со координативното тело...

Вкупно 46 карневалски маски од 9 држави на Струмичкиот карневал – познат редоследот за настап на групите

Вкупно 46 поединечни и групни карневалски маски од земјава но и од Србија, Црна Гора, Бугарија, Хрватска,Босна, Грција, Италија и Германија ќе бидат дел...

Вкупно 47 карневалски маски од 8 држави со 1800 учесници во сабота на Струмичкиот карневал !

Вкупно 47 поединечни и групни карневалски маски од земјава но и од Србија, Црна Гора, Бугарија, Хрватска, Албанија, Турција и Германија ќе продефилираат во...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

ФЕИТ отвори ФабЛаб– нов простор каде студентите ќе работат на реални...

Стартува со работа лабораторијата за производство „ФЕИТ ФабЛаб“ при Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ).Новиот простор што треба да им овозможи на студентите...