дома тагови Стојаково

таг: Стојаково

ФОТО: Првомајски трки во Стојаково – и старо и младо со натпреварувачки дух во повеќе дисциплини !

Традицијата во Стојаково општина Богданци продолжува. Се одржаа традиционалните првомајски трки каде сите имаа натпреварувачки дух и со забава и хумор го одбележаа празникот...

Тешко повреден возач откако излетал од патот Богородица – Стојаково, соопшти МВР

Денеска (08.01.2023) во 04.20 часот било пријавено дека на локалниот пат помеѓу с.Богородица и с.Стојаково, патничко возило „фолксваген бора“ со беровски регистарски ознаки, управувано...

Дворот на Домот на Култура во Стојаково ќе добие нов лик за што Општина Богданци распиша два тендера

Општина Богданци планира со сопствени средства да изврши реконструкција на партерното уредување на дворното место на Домот на културата во Стојаково каде ќе се...

Приведен жител од Стојаково, во товарното возило што го возел кај Романовце пронајдени 53 мигранти

На 27.12.2021 во 22.00 часот на наплатната станица „Романовце“, полициски службеници од Одделот за гранични работи и миграции го лишиле од слобода А.Ќ.(39) од...

Општина Богданци објави ЛИНК на кој жителите може да ги кажат проблемите за решавање догодина

Општина Богданци на својата веб страна објави онлајн прашалник за да ги детектира потребите, предлозите и идеите на граѓаните од Богданци и населените места...

На ГП Богородица пресечен нарко канал, приведени 6 лица меѓу кои и жители од Стојаково и Попчево

На 12.10.2021 од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција -Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, РЦ Југ...

Приведено лице од Стојаково, се сомничи дека извршил разбојништво во казино

Министерството за внатрешни работи соопштија дека денеска во периодот од 10.30 до 12 часот е извршен претрес во куќата и помошните простории на И.А....

Богданци со повик до жителите на општината да ги кажат проблемите за решавање и бидат креатори на Буџетот за...

Лоша патна инфраструктура, дотраена водоводна мрежа, немање соодветен канализационен систем, присуство на диви депонии, непокриеност на сите делови на општината со организирано собирање на...

Богданчани одлучија, грантот од 50 000 франци да се потрошат за сообраќајна сигнализација за поголема безбедност

Учесниците на Форумскиот процес во Богданци во рамките на проектот „Зајакнување на општинските совети“ одлучија грантот од 50 илјади швајцарски франци одбезбеден од  Швајцарската Агенција за...

Во Стојаково кај Богданци, нема столб без гнезда на штркови, ова лето преброени над 150 млади (фото)

Жителите на Стојаково од Општина Богданци ќе покренат иницијатива штрковите да им станат заштитен знак и бренд бидејки последниве години значително се зголеми бројот...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Струмица наскоро турнир во мал фудбал „Благој Истатов“ со награден...

Идниот месец во Струмица ќе се одржи турнир во мал фудбал посветен на фудбалската легенда Благој Истатов вреден милион денари или 16 илјади евра...