дома тагови СОУ Никола Карев

таг: СОУ Никола Карев

Со дуалното образование средношколци од Струмица гледаат побрзо вработување но и отворање бизнис (фото/видео)

Средношколците од „Никола Карев“ од Струмица  вклучени во дуалното образование од машинската струка не го кријат своето задоволство од зголемениот фонд на часови за...

СОУ ,,Никола Карев“ се престави со своја креација на моден настан во Битола и добија позитивни критики (фото/видео)

Струмичкото средно училиште зеде учество на годинашниов моден настан “Креативен ден“ во Битола каде се преставија со црно бел фустан изработен од:  ученичката Гордана Трајкова,...

Средношколци од Никола Карев донираа мебел во струмичката болница кои го изработувале на практичната настава (ФОТО)

Средношколци од “Никола Карев“ Струмица кои се школуваат на дрвено преработувачката струка - профил техничар за мебел и ентериер, денес во ЈЗУ Општа Болница...

Подари, израдувај некого – учениците од Никола Карев Струмица со акција за донирање матурски фустани и костими

СОУ ,,Никола Карев’’ од Струмица објави дека на иницијатива на учениците, организираат хуманитарна акција за да се помогне на завршните средношколци да се чуствуваат...

Средношколци од ,,Никола Карев” Струмица го разубавија дворот а го обновија и мебелот во службите (фото)

Средношколци од СОУ ,,Никола Карев'' од Струмица денеска го разубавија училишниот двор а го обновија и мебелот на стручно педагошката служба. Станува збор за...

СОУ ,,Богданци’’ со победничка креација на „Трешн Фешн 2020“ – наградени средношколци и од Струмица и Радовиш (видео)

Во конкуренција на екипи од 14 средни училишта од земјава, тимот на СОУ,,Богданци’’ од Богданци составен од ученичките Стефанија Ангова, Цветанка Атанасова и Габриела...

Младите од Струмица преку Центарот ,,Новус“ реализираа волонтерски кампањи во интерес на заедницата

Имајки во предвид дека постои мал интерес за волонтирање, Центар за истражување и анализи НОВУС од Струмица во рамки на проектот „Волонтерство – надеж...

Средношколци од ,,Никола Карев” од Струмица преку ,,Еразмус +”, во Грција стекнуваа вештини од текстилното инженерство

Девет ученици од СОУ „Никола Карев“ од  Струмица, од текстилно – кожарската струка, заедно со професорка и ментор Милица Поповска, стекнуваа нови искуства и...

Струмица му се реваншираше на Борец за есенскиот кикс и за Велес го испрати со убедлив пораз

Во рамките на 11 тото првенствено коло од Втората лига Исток, кошаркарите на Струмица забележаа победа против Борец од Велес со 81:57 и му...

,,Скај плус’’ со обуки меѓу средношколците во Струмица, како и зошто треба да реагираат на непрофесионални вести

На кои вести да им се верува, како младите да препознаат ,,манипулативни и сензационалистички ’’ елементи во веста, зошто младите да реагираат на информации...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител на Габревци кој се сомничи дека направил кражби во...

На 22.07.2024 во 20.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода И.А.(31) од село Габревци, општина Конче. Тој се сомничи...