дома тагови Словенија

таг: Словенија

Струмичанецот Спасе Стојанов освен во Кати стана Државен првак и во Фукуго – докторантот по фармација успеси реди...

Членот на КК Шихан од Струмица Спасе Стојанов кој докторира по фарамацевтски науки во Словенија стана шампион и во дисциплината Фукуго на онлајн државното...

Ангов од Словенија ја засили струмичка Беласица, официјална промоција утре против Тиквеш на стадионот Благој Истатов

Второлигашот Беласица кој ова сезона се стреми да направи камбек во фудбалската елита се засили со името на Дејан Ангов. Станува збор за 22...

Македонските одбојкари ја замолкнаа ,,Стожице” во Љубљана – Словенија на колена, се чека пораз на Финска

Македонските одбојкари им одржаа лекција на словенците кои се сметаа за фаворити и претенденти за медал на ЕП во одбојка што се одржува во...

Ударниот состав на Џио Струмица на списокот за ЕП во одбојка во Словенија каде селекторот ќе смета на дури...

Селекторот на македонската одбојкарска репрезентација Никола Матијашевиќ го објави списокот на играчи со кои ќе настапи на Европското првенство во одбојка во Словенија во...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Струмичанката Ана Фасулева со нов трансфер – следната сезона во грчкиот...

20 годишната Ана Фасулева која играше за струмички ,,Наковски Волеј’’ а играше и во словачкиот ,,Купеле Брусно’’ склучи договор за грчкиот одбојкарски клуб ,,Превеза’’....