дома тагови Прва лига

таг: Прва лига

Џио Струмица славеше и против Јанта, со три победи од три меча ќе патува во Кипар кај Омонија

Одбојкарите на Џио Струмица ја забележаа и третата победа во првенството во исто толку мечеви од Првата одбојкарска лига. На свој терен во салата...

Џио Струмица со победа го стартуваше новиот Шампионат, убедливи против тетовска Лирија

Одбојкарите на Џио Струмица со победа го стартуваа новото првенство. Во спортската сала Парк согласно протоколите од Владата, без публика, лесно ја надиграа тетовска...

Пандевци забележаа победа против Силекс, Маркоски ги донесе нови три бода за Академијата (видео)

Екипата на Академија Пандев стасаа до втората првенствена победа откако на стадионот Благој Истатов во Струмица славеа против Силекс од Кратово со 1:0. Стрелецот...

Кире Ричлиев: ОК Џио Струмица создаде силен состав за нови титули и успех во Евро Челенџ Купот

Одбојкарите на ,,Џио Струмица’’ ги почнаа подготовките за новата сезона во која основна цел ќе им биде освојување на националната двојна круна но и...

Беласица и А. Пандев со порази го стартуваа првенството, синобелите дома примија 6 гола а пандевци во гости 1...

Двата струмички прволигаши Беласица и А.Пандев со проази го почнаа новиот фудбалски шампионат. Синобелите на свој терен доживеа дебакл од кратовски Силекс кој славеше...

Таневски: На зелениот терен ќе бидеме подобар противник од секого па и од Беласица

Дрнка.МК: Стартува новата првенствена сезона. Колку Академија Пандев е подготвена и што може да се очекува во првиот меч со Пелистер, бидејки според препораките...

Милков: Опстанокот во Првата лига ќе ни биде императив, зелениот терен ќе каже кој е подобар

Дрнка.МК: Повратникот во елитата дали е максимално подготвен за стартот на првенството со Силекс и дали е хендикеп што ќе се игра без публика Милков: Подготвени...

Пред стартот на новата сезона, Академија Пандев донесе уште двајца репрезентативци

Пред неделниот старт на новото фудбалско првенство, Академија Пандев промовираше две нови засилувања со кои се очекува во новата сезона Академијата на Горан Пандев...

Пандевци го донесоа првото летно засилување а закажаа и четири пријателски меча за новата сезона

Академија Пандев објави дека го реализираше првото летно засилување. Станува збор за Никола Серафимов, македонскиот младински репрезентативец кој доаѓа од чешкиот клуб Јихлава Височина, а...

Беласица договори пет меча на кои ќе ја темпира формата за Прва лига, ги објави ривалите и термините

Струмичките сино бели го објавија распоредот на контролните средби за новата првенствена сезона каде повторно се враќа во елитата. ФК Беласица на својата официјална...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Златните бои на есента, предизвик за фото сесија со студиото Лили...

Фото студиото ,,Лили’’ од Струмица  направи 20 тина одлични сценографии  за есенска фото сесија, во кои доминираат боите на ова годишно време со специфични ...