дома тагови Прва лига

таг: Прва лига

Видео од головите со кои Беласица направи пресврт и поразот го претвори во победа против Ренова

Струмичка Беласица забележа значајна победа против Ренова и освои важни бодови во трката за опстанок во елитата. Сино белите губеа но за две минути...

Видео од головите со кои Беласица славеше против Шкендија, втора победа по ред за синобелите

Фудбалерите на Беласица го надмудрија составот на Ќатип Османи и славеа со 2:1 во редовното 30 то коло од Првата фудбалкса лига. На стадионот...

Беласица ја совлада Академија Пандев во Турново и остана во игра за опстанок преку бараж

Фудбалерите на ,,Беласица’’ славеа во четвртото струмичко дерби против ,,Академија Пандев’’ и тоа на стадионот ,,Кукуш’’ во Турново. Со головите на Влатко Дробаров и...

Видео – Девојките од Наковски Волеј испишуваат историја, со оро прославија финале за КУП ТИТУЛА

Одбојкарките на ,,Наковски волеј'' обезбедија КУП финале откако и во возвратниот полуфинален меч од КУПОТ на Македонија славеа против Пелистер од Битола. Идентично како...

Јорде го одигра 100 тиот натпревар за синобелите и посака догодина Беласица пак да биде во Прва лига

Бекот на струмичките синобели - Јордан Серафимовски против прилепска ,,Победа'' го одигра 100 тиот натпревар за ,,Беласица'' за што од претседателот на клубот Славчо...

РК Астраион ги доби противниците во завршната фаза од КУПОТ – Ќе докажеме дека имаме потенцијал, велат од клубот

Ракометниот прволигаш Астраион доби атрактивни противници во последната групна фаза од Купот на Македонија каде треба да се дознаат 4 те најдобри тимови за...

Дориев и донесе бод на Академија Пандев на гостувањето кај Вардар, Беласица поразена дома од Силекс

Академија Пандев му украде бод на Вардар во трката за вицешампионската титула. На гостувањето во Скопје избраниците на Југослав Тренчовски се вратија непоразени откако...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...