дома тагови Прва лига

таг: Прва лига

Со Горан Пандев се договорив опстанок и освојување на Купот а догодина атак на титулата, кажа Васоски новиот тренер...

,,Академија Пандев ги има најдобрите услови за работа заедно со Вардар во земјава. Ова за мене е нов предизвик и се радувам што сум...

Васоски дојде во Академија Пандев и како нов тренер се запозна со условите за работа во комплексот ,,Пандев” (фото)

Александар Васоски кој до завчера го водеше скопски Вардар од денеска и официјално стана тренер на ,,пандевци''. Според информациите на Дрнка.МК, тој сениорската екипа...

Пандевци играа одлично и славеа против Силекс во Кратово, но головите ги постигнаа домаќините (видео)

Академија Пандев славеше во Кратово против Силекс со резултат од 2:1 и со победа го заокружи есенскиот дел од првенството. Заслужена победа на пандевци...

Беласица со пораз од Вардар ја завршија есенската полуетапа, Мирчевски им даде гол во 16 секунда од мечот (видео)

Беласица со пораз го заврши есенскиот дел од шампионатот. На свој терен претрпеа пораз од Вардар со 3:0. Мирчевски кој до пред некое колобеше...

Пандевци играа, притискаа ама Шкендија славеше победа на СРЦ Пандев во Струмица

Академија Пандев не успеа да извлече поволен резултат во дуелот со лидерот на прволигашката табела - тетовска Шкендија. Струмичани играа, комбицнираа, креираа акции но...

Пандевци со пресврт до победа против Борец и го подобрија пласманот за едно место (видео)

Фудбалерите на Академија Пандев со пресврт забележаа победа против екипата на Борец од Велес која до 77 минута имаше водство но сепак од СРЦ...

Беласица не издржа во второто полувреме и претрпе пораз од Македонија ЃП со 3:1 (видео)

Беласица не го издржа притисокот од Македонија ЃП и претрпе пораз на свој терен со кој останаа заковени на последната позиција на прволигашката табела....

Пандевци со ремек дело на Стоилов освоија бод кај Струга ТЉ и реагираат на досудениот пенал за домаќините (видео)

Фудбалерите на Академија Пандев  освоија бод на тешкото гостување кај Струга Трим Љум откако одиграа 1:1. Во офанзивен меч од актерите на двата трима,...

Беласица со реми против Работнички, Размоски со супер гол и Каланоски од пенал донесоа нов бод (видео)

Фудбалерите на струмичка Беласица не успеа да дојдат до третата првенствена победа по ред по славјето над градскиот ривал и Силекс во Кратово. На...

Струмица Жени обезбеди пласман во Втората фаза и ќе игра во новата лига за титула

Одбојкарите на ,,Струмица Жени’’ славеа победа на гостувањето во Тетово кај ,,Бами Кор’’  и како третопласиран тим од Групата Б ги продолжува мечевите од...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...