дома тагови полиција

таг: полиција

На патот Богданци-Гевгелија во камион откриени 211 мигранти од Бангладеш и Пакистан, возачот приведен

Синоќа пред полноќ припадниците на Регионалниот центар за гранични работи  Југ од Гевгелија во камион со полуприколка откри 211 мигранти.  Биле превезувани во тешко...

Радовишката полиција поднесе кривични против 12 лица за пустошење на шума оти бесправно сечеле дрва на Плачковица

Радовишката полиција поднесе кривични пријави против 12 лица кои изминативе месеци вршеле нелегална сеча на огревно дрво со што на ЈП Национални шуми’’-ШСЕ ,,Плачковица’’...

Волонтери од Црвениот крст на влезовите во Струмица мереа температура и делеа маски на патниците

Црвениот крст од Струмица заедно со струмичката полиција, денеска реализираа превентивна акција за подигнување на јавната свест за носење на заштитни маски за да...

СВР Струмица ќе ги засили контролите дали угостителите ги почитуваат протоколите за работа и дали граѓаните носат маски

Секторот за внатрешни работи Струмица кој го покрива Југоисточниот регион и сите десет општини од овој дел на државата Струмица, Радовиш, Конче, Василево, Босилово,...

Жители од струмичко Василево и Иловица добија кривични, со возило превезувале мигранти и направиле сообраќајка

Две лица од струмичко Василево, Иловица ќе одговараат за криумчање мигранти, откако викендов при обид да шверцуваат лица од Пакистан, бегајќи на полицијата во...

За време на полициски час во Радовиш, бегале од контроли и се забиле во бетонски ѕид, обвинителството бара казни

Радовишкото Јавно обвинителство поднесе предлог за издавање на казнени налози против четири лица кои непостапувале според здравствените прописи за време на епидемија. Станува збор...

Тројца струмичани заработија кривични оти им се заканувале на полицајци со остар предмет

Тројца струмичани од СВР Струмица заработија кривични пријави поради сомневање дека сториле кривично дело загрозување на сигурноста. Имено минатиот месец С.А.(35), С.Х.(21) и К.Х.(23)...

Сеуште нема трага од Марија Брзакова од Босилово која се бара цела недела, денес се вклучија и ловџиите

Цела недела ни трага ни глас од 28 годишната Марија Брзакова од Босилово по која изминативе седум дена интензивно се трага со полиција. Денеска...

На железничката во Гевгелија откриени 62 мигранти во два товарни воза кои пристигнале од Грција

Во текот на вчерашниот ден полициски службеници од ПС ,,Богородица'' на железничката станица во Гевгелија во два случаи откриле дури 62 мигранти, кои биле...

Во двете ноемвриски акциски контроли на полицијата, 50 тина возачи од Југоистокот казнети оти возеле пијани

Викендов во Југоистокот или подрачјето што го покрива Секторот за внатрешни работи Струмица фатени се и казнети 25 возачи кои управувале моторни возила под...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Струмичанецот Димитар Пандев сериозно чука на вратите на НБА, стави потпис...

Македонскиот младински кошаркарски репрезентативец, струмичанецот Димитар Пандев кој цели 8 години етапно ја гради својата кошаркарска кариера надвор од земјава, стави потпис за најдобрата...