дома тагови Муртино

таг: Муртино

Приведени лица од Струмица, Радовиш и Валандово – во нивни домови, објекти и возило пронајдена марихуана, хероин ….

На 09.02 и 10.02.2023 година полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода С.З. (32) од село Муртино, струмичко, В.К. (37) од Струмица,...

Почна реконструкцијата на патот Робово-Муртино во должина од 3,5 км, ќе чини 780 илјади евра

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, заедно со директорите на Јавните претпријатија за патишта, Ејуп Рустеми и Костадин Ацевски, и градоначалниците на општина...

Општина Струмица по пат на електронско јавно наддавање ќе издаде под закуп шест деловни простории

Општина Струмица по пат на електронско јавно наддавање  ќе издаде по закуп деловен простор во времетраење од четири години од денот на потпишувањето на...

Жител од струмичко Муртино доби милионерски Џек пот од Државната видеолотарија

Никола Алачев од струмичкото населено Муртино доби 8.442.127 денари или околу 137 илјади евра откако го освои вториот „Супер милионер Џек пот“ на Државна...

Пет лица од струмичко Муртино и Банско лишени од слобода заради шверц со мигранти, објави МВР

Пет лица од Муртино и Банско се лишени од слобода под сомневање дека се инволиврани во шверц со мигрнати. Како што информираше МВР на...

Градинката во струмичко Муртино ставена во функција и од вторник ќе згрижува деца а во Куклиш до крајот на...

Околу 30 тина дечиња од предучилишна возраст од вторник ќе бидат сместени во градинката во населеното место Муртино општина Струмица, која денеска беше ставена...

,,Проагро фармери’’ организира Агросаем во Струмица за директна средба на фармерите и фирмите за модерно земјоделско производство

Триесетина фармери и фирми кои нудат механизација и производи за поквалитетно земјоделско производство ќе бидат дел од првиот Aгросаем во Струмица што го организира...

Малолетен велосипедист тешко повреден, бил удрен со камион во струмичко Муртино

Малолетен велосипедист се здобил со тешки телесни повреди откако бил удрен од камион  во населеното место Муртино соопштуваат од струмичката полиција . – Вчера во...

Струмица ќе добие детска градинка во касарната со капацитет за 250 деца – несен готови градинките во Куклиш и...

Со грант од Министерството за труд и социјална политика , есенва се очекува да започне постапката за изградба нова детска градинка во Струмица. Градинката...

Фото – Своевремено во струмичко Муртино се учеше и вежбаше бејзбол !!!

Своевремено во струмичко се вежбаше бејзбол. Стануваше збор за обид на преставници од мировниот корпус од САД во соработка со граѓански организации да го...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

ОК Струмица со победа тргна кон 11 тиот Шампионски трофеј –...

Одбојкарите на Струмица со 3:1 во сетови го совладоа тимот на Штип УГД и поведоа во финалната серија за освојување на шампионската титула. Недостасуваат...