дома тагови Младост

таг: Младост

Ракометните прволигаши не го стартуваа првенството оти не ги добија ветените ваучери како сите други клубови

Прволигашкиот ракометен шампионат на Македонија не стартуваше викендов. Прволигашите како што и најавија нема да го почнат првенството се додека не ги добијат ветените...

Пандевци ја решија Ренова и останаа лидери во ПМФЛ, Рајковиќ и Крстовски ги постигнаа головите (видео)

Академија Пандев ја забележа четвртата победа во првенството откако денеска на Младост славеа победа со 2:0 во воведниот меч од петото коло против Ренова....

Видео – Дориев со соло продор и Танушев со ,,ножички’’ постигнаа голови за нова победа на А. Пандев и...

Академија Пандев изби на лидерската позиција во македонскиот прволигашки фудбалски шампионат откако во третото коло го совладаа новајлијата Борец од Велес. Со две победи...

Мечот Академија Пандев – Шкендија ќе се игра во сабота на Младост, пандевци одлучија влезот да биде слободен

Викендов стартува новата фудбалска сезона во Македонија а честа прволигашкиот шампионат да ја отварат ја имаат актуелниот освојувач на КУПОТ - Академија Пандев и...

Пандевци пријателски им докажаа на штипјани кој е прволигаш, им дозволија водство за да на крај слават со 3:1

Фудбалерите на Академија Пандев пред стартот на новата првенствена сезона одиграа пријателски меч со штипска Брегалница. На стадионот Младост ,,пандевци’’ им докажаа на штипјани...

Пандевци новата сезона ја отвораат со Шкендија на Младост – еве како изгледа распоредот на Академија Пандев

Академија Пандев новата првенствена сезона ја почнуваат со шампионот Шкендија на 11 август. Така посака ждрепката во ФФМ каде беа извлечени паровите за новата...

Пандевци првото квалификациско коло од Лигата на Европа нема да го играат на Младост, ЕУФА бара да се игра...

Академија Пандев, дебитантскиот настап во Лигата на Европа ќе го има во Скопје на стадионот ,,Тодор Проески’’ а не ,,Младост’’ во Струмица како што...

Димов со гол против Вардар ја затвори успешната сезона за Академија Пандев со освоена КУП титула и излез во...

Академија Пандев со реми ја заврши годинашнава првенствена сезона. Во рамките на последното коло од шампионатот, струмичани ремизираа со Вардар 1:1. Црвено црните поведоа...

Пандевци успешната сезона ја завршуваат со Вардар на Младост, ќе биде изложен и КУП пехарот за фотографирање

Тимот на Академија Пандев утре го игра последниот меч од ова првенствена сезона во која ,, пандевци’’ станаа вистински хит. Го освоија КУП трофејот...

Беласица следната сезона во Втора лига, Работнички им ги уништи надежите за Бараж

Беласица следната сезона ќе се врати во Втората фудбалска лига. На стадионот Младост, струмичките сино бели не успеа да извлечат поволен резултат со Работнички...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Златните бои на есента, предизвик за фото сесија со студиото Лили...

Фото студиото ,,Лили’’ од Струмица  направи 20 тина одлични сценографии  за есенска фото сесија, во кои доминираат боите на ова годишно време со специфични ...