дома тагови Куклиш

таг: Куклиш

Во Куклиш стартува силен турнир во мал фудбал – 24 екипи во игра за фондот од 190 илјади денари

Вкупно 24 екипи од струмичкиот регион но и од земајва  ја стартуваат трката за освојување на првите три места на Новогодишно-Божиќниот турнир во мал...

Идната недела ќе се знае кој ќе го гради опожарениот Дом на култура во Куклиш за околу 120 илјади...

Идната недела ќе се знае која фирма ќе го гради опожарениот Дом на култура во Куклиш прва фаза, бидејки денеска истекува рокот за доставување...

Филмот за ,,македонскиот Елвис Присли” од струмичко Куклиш прикажан на Ал Џазира Балкан фестивал (видео)

Документарниот игран филм „Сонцето не грее на сите страни“, во режија на Глигор Кондовски, завчера беше дел од програмата „Еј-џej-би индустри – Денови на...

Видео: Пласманот најголем проблем за земјоделците, фалат современи откупни дистрибутивни центри !

Пласманот најголем проблем за земјоделците. Ова е констатацијата на ,,Рурална коалиција’’ која изработи видео истражувачка сторија каква е состојбата во струмичко како еден од...

Невреме во силен ветар корнеше пластеници и метални кровни конструкции во струмичко Куклиш (фото)

Метална кровна конструкција со панели била откорната од невремето што го зафати струмичко и летала десетици метри од силниот ветар која завршила врз засеаните...

Општина Струмица по пат на електронско јавно наддавање ќе издаде под закуп шест деловни простории

Општина Струмица по пат на електронско јавно наддавање  ќе издаде по закуп деловен простор во времетраење од четири години од денот на потпишувањето на...

Јаневски ги објави идејните решенија за новите домови на култура во Куклиш и Вељуса (фото)

Градoначалникот на општина Струмица Коста Јаневски на својата официјална ФБ страна ги објави идејните решенија за новите домови на ултура во Куклиш но и...

Средното училиште од Гевгелија и 8 основни од Југоистокот добија грантови од МОН

Средното општинско училиште ,,Јосиф Јосифовски’’ е едно од  училиштата во земјава кои ќе добијат грант од министерството за образование и наука за спроведување на...

Приведени три лица од Иловица и Свидовица – струмичко заради тешки кражби во Колешино и Куклиш

Отсекот за криминалистичка полиција при СВР Струмица, на 09 и 10.10.2020, по претходни оперативни сознанија, во с.Иловица, струмичко, од слобода лиши три лица поради...

Наидовме на затворени пунктови во Куклиш, но инспекциските контроли за откупот на зелката ќе продолжат, изјави Шапуриќ

Вчера и денеска инспектори од Државниот земјоделски инспекторат биле во контрола на откупните пунктови во струмичко за да утврдат дали има прекршувања на договорената...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Прием на првачињата од ООУ „Атанас Нивичански“ во Детската организација

Денес, првачињата од ООУ „Атанас Нивичански“, Нова Маала, на свечена церемонија беа примени во Детската организација. Сложно, во еден глас повторувајќи ги  зборовите од...