дома тагови Куклиш

таг: Куклиш

Филмот за ,,македонскиот Елвис Присли” од струмичко Куклиш прикажан на Ал Џазира Балкан фестивал (видео)

Документарниот игран филм „Сонцето не грее на сите страни“, во режија на Глигор Кондовски, завчера беше дел од програмата „Еј-џej-би индустри – Денови на...

Видео: Пласманот најголем проблем за земјоделците, фалат современи откупни дистрибутивни центри !

Пласманот најголем проблем за земјоделците. Ова е констатацијата на ,,Рурална коалиција’’ која изработи видео истражувачка сторија каква е состојбата во струмичко како еден од...

Невреме во силен ветар корнеше пластеници и метални кровни конструкции во струмичко Куклиш (фото)

Метална кровна конструкција со панели била откорната од невремето што го зафати струмичко и летала десетици метри од силниот ветар која завршила врз засеаните...

Општина Струмица по пат на електронско јавно наддавање ќе издаде под закуп шест деловни простории

Општина Струмица по пат на електронско јавно наддавање  ќе издаде по закуп деловен простор во времетраење од четири години од денот на потпишувањето на...

Јаневски ги објави идејните решенија за новите домови на култура во Куклиш и Вељуса (фото)

Градoначалникот на општина Струмица Коста Јаневски на својата официјална ФБ страна ги објави идејните решенија за новите домови на ултура во Куклиш но и...

Средното училиште од Гевгелија и 8 основни од Југоистокот добија грантови од МОН

Средното општинско училиште ,,Јосиф Јосифовски’’ е едно од  училиштата во земјава кои ќе добијат грант од министерството за образование и наука за спроведување на...

Приведени три лица од Иловица и Свидовица – струмичко заради тешки кражби во Колешино и Куклиш

Отсекот за криминалистичка полиција при СВР Струмица, на 09 и 10.10.2020, по претходни оперативни сознанија, во с.Иловица, струмичко, од слобода лиши три лица поради...

Наидовме на затворени пунктови во Куклиш, но инспекциските контроли за откупот на зелката ќе продолжат, изјави Шапуриќ

Вчера и денеска инспектори од Државниот земјоделски инспекторат биле во контрола на откупните пунктови во струмичко за да утврдат дали има прекршувања на договорената...

Уапсен жител од валандовско Дорломбос, фатен кај Куклиш струмичко како во камион превезува 53 мигранти

Кај струмичкото населено место Куклиш во камион управуван од жител на валандовско Дорломбос, откриени се дури 53 мигранти соопшти МВР. Возачот е приведен во...

Арачиновец фатен како превезува 36 мигранти на патот Куклиш-Свидовица кај Струмица, полицијата го лиши од слобода

Полициски службеници од СВР Струмица го лишија од слобода 29 годишниот Б.А. од скопско Арачиново откако во неговото комбе на патот Куклиш Свидовица кај...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Струмица Никоб мечот со Мурса од Осијек од Купот на ЦЕВ...

Одбојкарите на Струмица Никоб, мечот со хрватскиот тим на Мурса од Осијек во рамките на  Купот на ЦЕВ ќе го играат во салата Парк...