дома тагови КК Струмица

таг: КК Струмица

КК Струмица во гости го надигра Куманово, славеше победа со 16 поени разлика

Второлигашот Струмица во рамките на третото првенствено коло во својата група ја забележа првата победа ова сезона и тоа во гости кај Куманово. Избраниците...

КК Струмица од ,,изолација’’ ја стартуваше Втората лига и во драматичен финиш претрпе пораз од Феникс

Викендов стартуваше второлигашкото кошаркарско натпреварување кое брои 20 екипи и се поделени во источно и западно друштво. Во ова лига  партиципира и КК Струмица...

Играчите на КК Струмица го уредија кошаркарското игралиште во училиштето Сандо Масев во Струмица

Струмичкиот кошаркарски вотролигаш деновиве се вклучи во акцијата на општина Струмица  за уредување на спортсктие терени и игралишта при што на нивна иницијатива се...

КК Струмица како втор од истокот, бара “Final Eight” турнир за пласман во Првата лига до 30 ти јуни

Управата на КК Струмица кој настапува во Втора Лига Исток во однос на продолжување на првенството смета дека најдобрите второлигашки екипи од источното и...

Во наредниот период нема да се игра кошарка, КФСМ ги прекина сите натпреварувања заради коронавирусот

Кошаркарската Федерација донесе одлука да се прекинат сите натпреварувања под нивна палка заради превенција од ширење на коронавирусот. Според известувањето од федерацијата, од денеска...

Струмица му се реваншираше на Борец за есенскиот кикс и за Велес го испрати со убедлив пораз

Во рамките на 11 тото првенствено коло од Втората лига Исток, кошаркарите на Струмица забележаа победа против Борец од Велес со 81:57 и му...

Илиевски – Струмица е на добар пат да го врати сјајот на кошарката во сениорска конкуренција

Второлигашот Струмица е на добар пат да го врати сјајот на сениорската кошарка во Струмица, кој секогаш се сметал за кошаркарски град, за што...

Кошаркарите на Струмица со нова победа, славеа и во Куманово каде малку фалеше да постигнат 100 поени

Второлигашот Струмица ја прокнижи и седмата победа во првенството откако на гостувањето во Куманово славеа со 96:87 (26:31 20:26 20:21 21:18) против домашниот тим. Со...

KK Струмица славеше на дербито во Скопје против Феникс со звукот на сирената и го осигури второто место во...

Одличното второ полувреме и присебноста на Абрашев во последната секунда им донесоа победа на кошаркарите на Струмица на тешкото гостување во Скопје во дерби...

KK Струмица во сабота во СОУ ,,Никола Карев’’ игра против ТФТ Скопје за превземање на првото место во Втората...

Викендов продолжуваат натпреварите од Втората кошаркарска лига каде што вниманието го привлекува мечот во Струмица каде се среќаваат двете најдобри екипи од источното друштво....

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...