дома тагови КК Струмица

таг: КК Струмица

Теона Галабовска најдобар млад спортист на Струмица за 2022, на тронот Хаџи-Тосева и Зетов

15 годишната Теона Галабовска – капитенот на кадетскиот состав на ЖФК Тиверија е избрана за најдобар млад спортист на Струмица од екипниот спорт. Теона...

Јорданчо Давитков од денес на клупата на КК Струмица за се надмине резултатската криза

Струмичкиот кошаркарски прволигаш од денеска има нов тренер. На кормилото ќе биде Јорданчо Давитков поранешениот македонски селектор и човек кој своевремено беше дел од...

Владо Илиевски донираше 100 топки за најмладите кошаркари на КК Струмица со кои и тренираше !

Поранешниот кошаркарски репрезентативец Владо Илиевски при престојот во родниот град Струмица беше со најмладите кошаркари на КК ,,Струмица''. Како што објави клубот на социјалните...

Кошаркарите на Струмица најефикасни по четири кола а имаат и најдобар шут за три поени !

Повратникот во кошаркарската елита, тимот на Струмица има највисок просек на реализирани поени во воведните четири кола од првенството. Според статистиката на КФСМ, кошаркарите...

KК Струмица славеше против Феникс, ја оствари првата победа во која Стаменковиќ блескаше !

Лошо почнаа но со одлична игра во продолжението, кошаркарите на Струмица предводедни од расположениот Стаменковиќ ја забележаа првата првенствена победа во Првата лига. Во...

КК Струмица утре ја отвора Првата лига, домаќин на Еуро Никел од Кавадарци во сала Парк од 19 часот

Кошаркарите на Струмица  утре ја отвораат новата првенствена сезона со настап во најсилната кошаркарска лига на Макеоднија. Во салата Парк во Струмица утревече со...

Струмичанецот Зетов предводник во победата на Македонија против Црна Гора на Европското У16

Македонската кошаркарска репрезентација У16 славеше победа против селекцијата на Црна Гора со 69:62 на Европското првенство Дивизија „А“ за кошаркари „Под 16“ години каде...

Струмица следната сезона добива прволигашка кошарка, КК Струмица по вторпат подобар од Шкупи

Кошаркарите на Струмица догодина повторно ќе играат прволигашка кошарка откако и во вториот меч против Шкупи славеше победа. Попладнево во Скопје избраниците на Ики...

Кошаркарите на Струмица итаат кон Прва лига, славеа над Шкупи во првиот меч

Маестрална игра на кошаркарите на Струмица во плеј офф завршницата против Шкупи. На свој терен славеа со 87:73 и поведоа со 1:0 во серијата...

КК Струмица по славјето во Штип на чекор до Прва лига – препрека Шкупи во сабота во сала Парк

Второлигашот Струмица славеше во ,,мајсторката'' против Соколи во Штип и обезбеди пласман во плеј офф завршницата за преселба во Првата лига. Избраниците на Ики...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Струмица наскоро турнир во мал фудбал „Благој Истатов“ со награден...

Идниот месец во Струмица ќе се одржи турнир во мал фудбал посветен на фудбалската легенда Благој Истатов вреден милион денари или 16 илјади евра...