дома тагови карневал

таг: карневал

Маската „Струмичка корида“ најдобра според публиката на Струмичкиот карневал која гласаше онлајн (фото/видео)

Маската ,,Струмичка корида“ на ООУ ,,Видое Подгорец“ од Струмица доби најмногу поени на онлајн гласањето што и ова година го спроведе организациониот одбор на...

Струмица блесна карневалски, учесниците и покрај кризата покажаа креативност и одлични маски ! (ФОТО)

Економската и енергетска криза не ги поголеба карневалистите да направат раскошни и креативни маски. И ова година Струмичкиот го потврди епитетот за најдобар карневал...

Ученици од „Видое Подгорец“ со родители како група „Астра“ ќе дебитираат на Струмичкиот карневал (фото)

Учениците од од IV- А одд. од ООУ „Видео Подгорец“ – Струмица заедно со своите родители како карневалска група „АСТРА“  за првпат ќе дебитираат...

Соопштени најдобрите маски на Струмичкиот карневал и паричните награди од жирито и публиката

Соопштени се најдобрите маски на Струмичкиот карневал кои беа бодувани од страна на жирито за годинашново издаени во состав Елена Орцева – претседател, со членови...

Фото: По пауза од две години, Струмица докажа дека го има еден од најдобрите карневали во Европа

По пауза од две години, струмичани повторно понудија одлични карневалски креации со шаренило од бои и пораки за љубов, радост, насмевки и подобра животна...

По завршување на кризната состојба ќе утврдиме термин за Струмичкиот карневал, во согласност со групите, кажа Цицимов

Првиот човек на организациониот одбор на струмичкиот карневал Александар Цицимов не ја исклучи можноста карневалот да се одржи по завршување на кризната состојба со...

Струмичката ,,На бишка џнгрлк’’ на ООУ Маршал Тито, највпечатлива маска на карневалите во Германија (фото)

Овие денови преставници на ООУ,, Маршал Тито’’ од Струмица предводени од директорката Благица Устапетрова со нивната карневалската маска ,,На бишка џангрлк’’ зедоа учество на...

Струмичките карневалисти на ,,Кико Стил” и школото ,,Маршал Тито” со радовишките ,,Газели” највпечатливи на карневалот во Брач Хрватска

Струмичките карневалски групи „Кико Стил“ и на училиштето  „Маршал Тито“ како и Балетско студио „Газели“ од Радовиш  го преставија и ја пренесоа магијата на струмичкиот...

Фото од маските што настапија на Струмичкиот карневал, одлични креации и годинава

Повеќе од четири часа траеше дефилето со маски на годинашново издание на струмичкиот карневал. Околу 2000 маски од земјава и странство прошетаа по струмичките...

Личовски и Исмаилов со најдобри фотографии од Струмичкиот карневал 2018

Фоторепортерите Ѓорги Личовски и Енес Исмаилов ги добија наградите  по распишаниот конкурс ,,Карневалски слики 2018’’ што го распиша струмичкиот музеј. Стручното жири во состав...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител на Габревци кој се сомничи дека направил кражби во...

На 22.07.2024 во 20.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода И.А.(31) од село Габревци, општина Конче. Тој се сомничи...