дома тагови Ињево

таг: Ињево

Тројца радовишани кај ,,Градска река’’ фатени со бесправно исечени дрва, дрва без документи најдени и во Ињево

Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш при преземање на зајакнати мерки и активности вчера пронашле и одзеле бесправно исечени огревни дрва. Имено,...

Фатен радовишанец кој наводнувал ниви со вода за пиење, забележани енормни кражби на вода и во Ињево, Восилавци….

ЈП ,,Плаваја'' од Радовиш на својот ФБ профил објави и фотографии од извесен радовишанец кој ја наводнувал својата земјоделска површина со вода за пиење...

Радовишко Ињево доби нов лик со новите асфалтирани улици за кои жителите отстапуваа простор од имотите да се изградат...

Радовишко Ињево деновиве доби две нови асфалтирани улици. Станува збор за улици со ширина од пет метри но и тротоари со бехатон. Првиот човек...

Моторџија од Радовиш тешко повреден а сопатникот полесно, во сообраќајка со камион на патот Радовиш-Штип

Вчера на магистралниот патен правец Радовиш-Штип од засега непознати причини се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл марка ,,јамаха“ и камион ,,мерцедес“ при што возачот...

Две лица повредени во судар на патничко и товарно возило кај надвозникот за радовишко Јаргулица

Вчера околу 10 часот на патот Радовиш - Струмица кај надвозникот за населеното место Јаргулица се случи сообраќајка во која две лица се повредени...

Четири лица се повредени од кои тројца од радовишко Ињево во сообраќајката што се случи на патот Радовиш –...

Четири лица се тешко повредни во сообраќајката што се случи попладнево на патот Радовиш - Штип кај селото Лакавица информира МВР. Три лица се...

Младите од радовишко Ињево го чистеа селото од отпад и порачаа ,,Не биди ѓубре’’

Младите од населеното место Ињево општина Радовиш под мотото ,,Не биди ѓубре,, го чистеа селото од отпад фрлен од несовесни граѓани.  На тој начин...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...