дома тагови ЕУ

таг: ЕУ

Со мурали на бетонските површини на Пречистителната во Струмица, ЕУ го истакна значењето на водата и чистата животна средина

Амбасадорот Самуел Жбогар присуствуваше на презентирањето на муралите изработени на бетонските површини на Пречистителната станица за отпадни води во Струмица. Муралите, изработени од 5 македонски уметници,...

Делегацијата на ЕУ во Македонија избира ,, Европејци на годината’’ – еве за кои можете да гласате !

Струмичанецот Џамбо Агушев, активистите од граѓанската иницијатива ,, Не биди ѓубре’’ која се спроведува и во Југоистокот потао  Дритон Вејсели за улогата на Талат...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Борбена игра на струмички Астраион кој со Младост Богданци ги поделија...

Струмичките ракометари одиграа нерешено со Младост 1977 од Богданци во рамките на второто коло од Првата лига и ги поделија бодовите. И двата тима во...