дома тагови Добрејци

таг: Добрејци

Општина Струмица по пат на електронско јавно наддавање ќе издаде под закуп шест деловни простории

Општина Струмица по пат на електронско јавно наддавање  ќе издаде по закуп деловен простор во времетраење од четири години од денот на потпишувањето на...

Шест училишта во општините Струмица, Богданци, Гевгелија, Василево и Конче ќе се реконстурираат со пари од МОН

Шест училишни објекти во општините Струмица, Богданци, Гевгелија, Василево и Конче ќе се реконстурираат со пари од Министерството за образование. Станува збор за основни...

Струмичките пожарникари спасиле лице од запалена куќа во Добрејци кое било во бесознание

Струмичките пожарникари утрово интервенирале за гаснење на запалена куќа во населеното место Добрејци при што спасиле лице кое било во бесознание на вториот кат....

Во струмичко Добрејци ќе има женски рурални средби за да бидат ,,видливи’’ и добијат поддршка од државата

Жените од руралните средини се клучот за одржливоста на тие подрачја, затоа е потребна поддршка да излезат од сенката на невидливоста Ова е пораката...

Малолетничка тешко повредена, откако со возило ,,лада” излетала во реката Струмица кај Добрејци

Вчера на патот Добрејци - Пиперево  пред мостот на реката Струмица излета патничко моторно возило ,, лада'' управувано од малолетничка. Возилото било без регистарски...

Двете момчиња што загинаа вчера се удавиле во реката Струмица откако се превртел тракторот на кој биле, соопшти МВР

По вчерашната трагедија што ги потресе жителите на населените места Добрејци и Пиперево струмичко, МВР излезе со детали за несреќата што се случи кај...

Две малолетни момчиња загинаа во несреќа што се случи на реката Струмица кај мостот меѓу Добрејци и Пиперево

Две малолетни момчиња на возраст од 14 и 15 години од населените места Пиперево и Добрејци починаале во несреќа што се случила  пред мостот...

Двајца моторџии од струмичко загинаа во сообраќајка на автопатот кај Мрзенци Гевгелија

Двајца струмичани  од населените места Добрејци и Робово загинаа во тешка сообраќајка што денеска се случи на автопатот А1 на делницата од Смоквица кон...

По 40 години поминати во Заводот за рехабилитција Бања Банско, Мирсат и Васка добија свој дом

Мирсат кој повеќе од 40 години беше во Заводот за заштита и рехабилитација на лица со телесна попреченост Бања Банско кај Струмица а Васка...

Фото: Стариот пат Василево – Добрејци се асфалтира, веќе ќе нема коцка

Стариот патен правец Струмица-Василево на потегот од Добрејци до надвозникот кај индустриската зона кај Василево се асфалтира. Станува збор за делница која беше во...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Струмица Никоб мечот со Мурса од Осијек од Купот на ЦЕВ...

Одбојкарите на Струмица Никоб, мечот со хрватскиот тим на Мурса од Осијек во рамките на  Купот на ЦЕВ ќе го играат во салата Парк...