дома тагови Борис Секулов

таг: Борис Секулов

Струмичанецот Борис Секулов дел од Македонската селекција на Балканското во пинг понг во Грција

Струмичкиот пингпонгар  Борис Секулов е дел од десетчлената македонска репрезентација која деновиве учествува на Балканското пингопонгарско првенство во соседна Грција. Тој ќе настапува во...

Избрани и најдобрите млади спортисти на Струмица во индивидуалниот спорт за 2022

На манифестацијата Избор на спортист на Општина Струмица беа избрани и најдобрите млади спортисти во индивидуалниот спорт.  За најдобар беше прогласен 16 годишниот Александар...

Секулов, Делиовски и Спасов најдобри во индивидуалниот спорт на Струмица за 2021

Пингпонгарот на Астраион Мега Спин Борис Секулов е избран за најдобар спортист во млади категории во индивидуалниот спорт на Општина Струмица за минатата година...

Борис Секулов од Струмица ќе ги брани боите на Македонија на Европското во пинг понг во Хрватска

Младата пингпонгарска надеж од Струмица Борис Секулов деновиве заминува на Европското првенство во Вараждин Хрватска за кадети,  како дел од  Македонската репрезентација во пинг...

Струмичанецот Секулов со победа на Балканското а ќе ја преставува Македонија на ЕП во пинг понг во Хрватска

15 годишниот Борис Секулов од ППК ,,Астраион Мегаспин’’ од Струмица, член на Македонската младинска репрезентација забележа сигурна победа на Балканското првество за млади во...

Пингпонгарот Секулов, каратистот Стојанов и тренерот Спасов најуспешни во индивидуалниот спорт на Струмица за 2020

На манифестацијата Избор на спортист на општина Струмица организиран од Сојузот з аучилиштен спорт а под покровителство на градоначалникот Коста Јаневски и Советот на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...