дома тагови Атанас Цикарски

таг: Атанас Цикарски

Струмица следната сезона добива прволигашка кошарка, КК Струмица по вторпат подобар од Шкупи

Кошаркарите на Струмица догодина повторно ќе играат прволигашка кошарка откако и во вториот меч против Шкупи славеше победа. Попладнево во Скопје избраниците на Ики...

Кошаркарите на Струмица итаат кон Прва лига, славеа над Шкупи во првиот меч

Маестрална игра на кошаркарите на Струмица во плеј офф завршницата против Шкупи. На свој терен славеа со 87:73 и поведоа со 1:0 во серијата...

Лавовска борба на КК Струмица, без четири стандардни првотимци славеше против велешки Борец

Кошаркарите на Струмица направија подвиг во мечот против Борец од Велес. Иако домаќините настапија без повредените Зетов, Стојановски, Наумоски и Данилов, сепак избраниците на...

Струмичкото кошаркарско дерби повторно за Струмица, Ролинг 08 одлично одигра само едно полувреме

Кошаркарите на ,,Струмица’’ забележаа уште една победа во градското соочување со ,,Ролинг 08’’ во Втората лига. Во рамките на 17 тото првенствено коло КК...

KK Струмица во сабота во СОУ ,,Никола Карев’’ игра против ТФТ Скопје за превземање на првото место во Втората...

Викендов продолжуваат натпреварите од Втората кошаркарска лига каде што вниманието го привлекува мечот во Струмица каде се среќаваат двете најдобри екипи од источното друштво....

Нова победа на второлигашот Струмица, славеше над Спарта во Скопје – кош шоу на Абрашев и Димитриев

Тимот на КК ,,Струмица''  кој се натпреварува во источната Втора лига забележа нова победа со која остануваат во игра за камбек во елитата. Славеа...

Струмица докажа дека заслужува сениорска кошарка, со победа над Куманово ја стартуваше Втората лига

Екипата на Струмица со победа го започна второлигашкиот кошаркарски шампионат и докажа дека овој град заслужува да има тим во сениорска конкуренција. Во салата...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Д-р Венко Филипче од Кавадарци: Се среќавам со преку 200 луѓе...

Носителот во изборна единица 4, Д-р Венко Филипче денес во Кавадарци се сретна со голем број граѓани. Разговараше со пензионерите, дијабетичарите и здравствените работници...