Во Сириус во Струмица се одржуваат Државните првенства за шах за млади – од ШК ,,Цареви Кули“ дури 23...

Струмица е домаќин на Државните првенства за млади на Македонија во шах, благодарение на резултатите што ги направи за кусиот временски период ШК Цареви...

Младите на Брера екипа У 16 кои ја освоија двојната круна во Македонија, на силен турнир во Сараево Босна...

Екипата на Брера Струмица - генерација 2008 која се закити со двојната круна во категоријата У16 од 14 до 16 јуни ќе зеде учество...

Градоначалникот Андонов со поддршка на членовите на КБК ,,К1 Арена“ за учество на Светскиот КУП во Унгарија

Градоначалникот на општина Василево, Славе Андонов, во својот кабинет оствари средба со дел од членовите на  Кик бокс клубот К1 Арена, кои од 14.06...

Радовиш следната сезона во ракометната елита – Постолов со гол од слободен удар ги врати во Супер лигата !

Следната сезона РК Радовиш повоторно ќе игра во Супер лигата откако во бараж мечот во Скопје против Пелистер 2 славеше со 26:27.  Победата ја...

Младите на Брера Струмица по победата над Партизан славеа и над Железничар од Босна на турнирот во Златибор

Младинците на Брера Струмица обезбедија пласман во четвртфиналето од КУПОТ на ПРИЈАТЕЛСТВО во Златибор откако и во вториот меч забележаа пбоеда. По славјето над...

Младите на Брера го надиграа Белградски Партизан и со победа го стартува турнирот во Златибор во Србија

Mладинскиoт состав на Брера Струмица со победа над Белградски Партизан го отвори меѓународниот турнир ,,КУП на Пријателство“ во Златибор - Србија. Момците предводени од...

Уште една титула во ФК Брера Струмица – екипата У 17 на стратегот Борче Постолов се закити со КУП...

ФК Брера има одличен потенцијал и Струмица не треба да се плаши за својата фудбалска иднина. По генерацијата У 16, КУП титула освоија и...

ФК Брера Струмица има златна У 16 генерација – по Шампионската освоена и КУП титулата !!! (ФОТО)

Младите фудбалери од генерацијата 2008 (помлади пионери) на ФК Брера Струмциа се закитија со КУП титулата откако денес во големото финале остварија победа против...

Љупче Дориев со хет трик во Узбекистанската Супер лига и стана лидер на листата на стрелци (ВИДЕО)

Струмичанецот Љупче Дориев стана еден од најефикасните фудбалери во Узбекистанската Супер лига, откако во последното коло со својот тим Согдијана против Бунјодкор постигна три...

Во Богданци повторно ќе се игра Втора лига – ФК Вардарски стана второлигаш по победата над Кораб

По повеќе од две децении во Богданци повторно ќе се игра второлигашки фудбал откако ФК Вардарски во бараж мечот славеше со 3:2 против Кораби од...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...