ФК Брера со свој Фан шоп во центарот на Струмица – во петок ќе го отвори Горан Пандев !

Во петок во строгиот центар на Струмица ФК Брера,  отвора Фан шоп кој ќе се ноаѓа на градскиот плоштад веднаш до Стоковната.  Во продавницата...

Младите на ОК Струмица во посета на полскиот гигант Јастржебски – се отвора можност за размена на млади одбојкари...

Младинците на ОК Струмица се во посета на ОК Јастржебски Вегиел во Полска со кој од минатата година воспоставија клупска соработка на сите полиња....

Летово во Ново Село – Балканско во одбојка на песок за мажи и жени со учесници од шест држави...

Летово во Општинскиот центар Ново Село ќе се одржи Балканско првенство во одбојка на песок за мажи и жени откако ОФМ од Балканската одбојкарска...

Заврши турнирот во мал фудбал Благој Истатов во Струмица – Фото од најдобрите екипи и поединци !

Екипата Гостилница кај Џек од Скопје го освои турнирот посветен на Благој Истатов и паричната награда од 600 илјади денари во Струмица откако во...

Кој ќе го освои турнирот во чест на Благој Истатов како и вредните парични награди – вечерва мало и...

Екипите на Гостилница Кај Џек од Скопје  и Кеги Моби Велес ќе играат во големото финале во спортската сала Парк во Струмица од турнирот...

Фото од екипите кои се пласираа во завршницата за освојување на вредните награди од турнирот Благој Истатов !

Екипите на Адринико, Гостилница Кај Џек, Токи Еднокуќево и Кеги Моби Велес се екипите кои се најдоа во полуфиналните двојки на турнирот посветен на...

Познати екипите кои ќе играат четвртфинале на турнирот од 20 илјади евра во чест на Благој Истатов во Струмица

Турнирот во мал фудбал вреден 20 илјади евра посветен на фудбалската легенда Благој Истатов влегува во својата завршница.  По одигрувањето на осмина финалите мечеви,...

Брера ги почна подготовките за пролетниот дел – Круљ рече дека екипата има потенцијал

Брера денеска ги отпочна подготовките за пролетниот дел од првенството кои ќе се реалзиираат во три фази. Првата во Струмица, втората во Турција во...

Четири екипи се издвоија во групната фаза на турнирот „Благој Истатов“ во Струмица вреден 20 илјади евра ! (табели)

Завршија натпреварите во групната фаза од меморијалниот турнир во мал фудбал Благој Истатов со награден фонд од околу 20 илјади евра. Познати се осминафиналните...

За други се навива но Тиверија се сака, промовирана монографијата „100 години ФК Тиверија – еден век фудбалска историја“

Промовирана монографијата „100 години Тиверија - еден век фудбалска историја“ од авторите Ристе Секулов и Александар Стојаов кои на 220 страни го опишуваат развојот...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...