Наздрави за љубов, наздрави за среќа – нов сингл на Јордан Митев (видео)

Фолк пејачот Јордан Миев неодамна го промовираше новио сингл ,,Наздрави за љубов, наздрави за среќа„ за кој најавува и видео запис. Станува збор за...

Провокативната Гавазова српскиот пазар ќе го освојува со новиот сингл ,,Намачкана„

Струмичанката Сузана Гавазова  се пробива на српскиот пазар. Откако постигна одличен успех со синглот  “Хало” за кој има и истоимен видео спот, атрактивната Сузе...

Фото – Дизајнерот Мите Занов со модно шоу во Валандово

Младиот дизајнер Мите Занов  со потекло од Валандово изминатиот месец во средното училиште ,,Гоце Делчев,, организираше модно шоу на кое бе преставени повеќе модели...

Александра Јанева и Браво бенд со своја изведба на песната Ако згрешам нека изгорам (видео)

Струмичанката Александра Јанева која јавноста ја познава по изведба на забавни песни, заедно со групата Браво направија ковер на анталогиската ,,Ако згрешам нека изгорам’’...Еве...

Фото – Астра Бенд одржа концерт во Валандово со песни од Тоше Проески за неговиот роденден

Во кино салата при Домот на културата во  Валандово се одржа концерт во чест на легендарната македонска, музичка ѕвезда – Тоше Проески кој доколку...

Фудбалерот Сашко Пандев стана угостител, отвори градска кафеана ,,Мерак’’

Фудбалерот и капитен на Академија Пандев – Сашко Пандев неодамна отвори угостителски објект насловен како ,,Градска кафана – Мерак ,, која се наоѓа во...

Фото – Музичарот Стојчо не можеше да свири, му ја ,,накитија’’ бузуката со илјадарки

Гитаристот од музичката група ,,Модус и Благица Калева’’ -  Стојчо Гогов кој знае да ,, распали,, и со бузука, на приватна забава во Сириус...

Хитот на Гоце Арнаудов ,,Злато си ми ти’’ во интерпретација на Живко Донев (видео)

Струмичкиот пејач Живко Динев, некогашен член на „Браво Бенд“, сними видео со преработка на познатиот хит на Гоце Арнаудов - „Злато си ми ти“...

Летниот ,,Д Фестивал’’ годинава од 12 до 14 јули на познатата локација во Дојран

Датумот за новиот „Д Фестивал“ е закажан. Ќе се случува од 12 до 14 јули, на добро познатата локација во Дојран. „Д Фестивал“ е...

После мене која ќе љубиш – нов сингл на Стојне Николова заедно со Џамбо (видео)

Струмичката фолкерка Стојне Николова деновиве го промовираше нејзиното ново музичко остварување. Станува збор за песната насловена „После мене“ која беше презентирана на новата Зона М1 продукција Музиката и...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кадетите на Академија Пандев ги добија ривалите за престижниот турнир во...

Кадетскиот состав на Академија Пандев (фудбалери родени 2005) од утре 5 ти јуни ќе земат учество на реномираниот турнир „КУП ПРИЈАТЕЛСТВА“ кој ќе се...