Гавазова и Велеска вечерва на Фестивалот ,,Риба и вино” во Дојран , в недела Слаткаристика и 2Бона

Посетителите и гостите во Дојран синоќа уживаа во неколкучасовната музичко - забавна програма во рамките на првиот ден од Фестивалот ,, Риба и вино''...

Викендов во Дојран на специјалитети од дојранска риба, македонско вино и музика – почнува фестивалот ,,Риба и вино’’

Се е подготвено да стартува второто издание на ,,Фестивалот на рибата и виното““ во Дојран. Тридневен фестивал во кој посетителите во ноќните часови на...

Во Дојран лекови на рецепт треба да има во секое време во аптеките – нема да има квоти соопшти...

Фондот за здравствено осигурување соопшти дека во 43 аптеки меѓу кои и во аптеките во Дојран  овој месец се укинуваат квотите за лекови на...

Повеќе илјадници гости за Илинден уживаат во убавините на Дојран, сместувачките капацитети речиси полни

Повеќе илјади туристи од земјава и странство за Илинден уживаат во убавините на Дојран со што го најавија шпицот на туристичката сезона во ова...

Премиерите Заев и Борисов утре кај Дојран ќе го откријат споменикот подигнат во чест на полковникот Каварналиев

Македонскиот и бугарскиот премиер Зоран Заев и Бојко Борисов заеднички ќе го откријат споменикот кој деновиве беше подигнат во чест бугарскиот полковник Константин Каварналиев...

Фото – Плажите во Дојран полни со посетители од земјава но и туристи од Србија – се бара место...

Во Дојран ,, врие’’ од гости, На плажите во централното градско подрачје речиси нема слободно место или лежалка за плажирање. Топлото време, местоположбата на...

Градоначалникот Ангов го промовираше МојДДВ меѓу туристите во Дојран со кој се враќаaт пари на граѓаните а се сузбива...

Првиот човек на општина Дојран Анго Ангов се вклучи во карванот ,,Мој ДДВ’’ кој денеска беше меѓу граѓаните и посетителите во Дојран. Тој на...

Преку Центарот за развој на Југоистокот, се прави нова плажа од 300 метри во Дојран кај Стара Мрдаја каде...

Деновиве почна интензивно да се работи на отстранување на оштетената пешачка патека покрај Дојранското езеро која беше уништена од надојдените води и отварање простор...

Билбордите по автопатот Е 75 на Агенцијата за туризам ги насочуваат српските туристи да уживаат во убавините на Дојран

Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот веќе неколку недели со активна кампања за промоција на убавините и локациите во Македонија кои вредат да...

Дојранското езеро доби концесионер – почнаа да се издаваат дозволи за риболов

По речиси една година чекање Дојранското Езеро доби концесионер. Со рекреативниот и спортски риболов на езерото ќе стопанисува "Костреж 2018" од с.Николиќ кој од...
Parno MB

НАЈПОПУЛАРНИ

pzuprimaderma

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Севе со ,,Гас, гас’’ ја вжешти атмосферата на втората музичка вечер...

Облечена во црно чипкино боди и долги црни чизми, Северина ја вжешти атмосферата на втората музичка вечер од Струмица опен фестивалот. Околу два часа...