Радовишката полиција приведе пет струмичани и радовишанец – кај нив пронашла марихуана

На 20.07.2024 во 21.25 часот во Радовиш, полициски службеници од ОВР Радовиш ги лишиле од слобода Е.З.(23), Џ.З.(30), Д.З.(22), З.М.(25) и Д.У.(26), сите од...

Радовиш ангажира фирма која ќе ги обезбедува детските игралишта, училишта и јавни манифестации

Општина Радовиш ќе ангажира фирма за ,,Мониторинг и патролно обезбедување на јавни објекти“ на територијата на општината во рок од една година. Фирмата ќе...

Од удар од гром почина 20-годишно момче во радовишко, уште едно лице е повредено

Дваесетгодишно момче од село Коџалија, радовишко синоќа почина по удар од гром. Околу 20 часот во ПС Радовиш било пријавено дека во 19:30 на ливада...

МВР објави детали за страотната несреќа на патот Радовиш – Штип во која загинаа две лица (видео)

На 03.05.2024 во 18.05 часот во СВР Струмица било пријавено дека на магистрален пат А-4, на излез од Радовиш кон Штип, се случила сообраќајна...

Двајца возачи на патнички возила загинаа во тешка сообраќајка на патот Радовиш-Штип а едно лице е потешко повредено

Две лица загинаа во сообраќајката што се случи на патот Радовиш - Штип во која учествувале патнички возила опел и пасат. Несреќата се случила...

Полицијата приведе двајца радовишани – кај нив пронашла пакувања со марихуана

На 26.04.202 во 21.50 часот во Радовиш полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода А.Т.(22) и Н.Д.(31), и двајцата...

Во Радовиш на улица се степале германски државјани со жители од Ораовица и завршиле во полиција

На 10.04.2024 во 02.45 часот во Полициската станица Радовиш биле приведени германски државјанин Р.Г.(35) двајца жители од село Ораовица, радовишко со иницијали  Х.К.(34) и М.К.(33)...

Министерот Велковски го разреши директорот на Центарот за социјални работи во Радовиш, бидејки од МВР добил кривична

Министерот за труд и социјална политика Ѓоко Велковски донесе решение за разрешување на Александар Филев од директор на Јавната Установа Меѓуопштински центар за социјална...

Во СОУ Коста Сусинов во Радовиш во прва година може да се запишат 288 ученици – 2 паралелки ќе...

Во СОУ Коста Сусинов во Радовиш во прва година од учебната 2024-2025 ќе се запишат 288 ученици во 9 паралелки (220 ученици во 7 паралелки со...

Четири лица повредни откако со возило излетале од патот Тополница – Радовиш

На 08.03.2024 во 13.10 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на локалниот пат од с.Тополница кон Радовиш, кај место викано „Баглар Баши“ патничко...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Двајца повредени во сообрaќајка на обиколницата кај Богданци

На 21.07.2024 година во 04.40 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на регионален пат 1109 (Обиколница Богданци), се случила сообраќајна несреќа помеѓу...