15 лица се повредени откако се преврте комбе возило на патот Струмица – Валандово

4801

15 лица се повредени од кои тројца се хоспитализирани во струмичката болница откако утрово се преврте комбе автобус возило на патот струмица – Валандово. Од болницата соопштуваат дека сите патници се со полесни повреди а трите лица се задржани заради понатамошна опсервација. Од полицијата соопштуваат дека возилото се превртело

,,На 07.11.2023 година околу 06.20 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на регионален пат Струмица – Валандово, Ф.А.(42) од Струмица, управувајќи автобус со струмички регистарски ознаки, изгубил контрола и се превртел на коловозот. Во несреќата со повреди се здобиле повеќе лица кои биле пренесени во Медицински центар Струмица за укажување лекарска помош,, соопшти портпаролот Александра Трајнанов

Засега не се знаат кои се причините како се превртело возилото во кое биле патниците.Увид на местото на сообраќајката освен екипа до Полицијата изврши и Јавен обвинител кои треба да конкретизираат како се слуши превртувањето на комби возилото

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.