Џио Струмица го секна и Вардар во Скопје, за 12 та првенствена победа во низа

1313

Одбојкарите на Џио Струмица без поголеми проблеми го совладаа тимот на Вардар во Скопје кој и покрај обидите да извлече поволен резултати расположените струмичани не дозволија во ниту еден момент. Доза на неизвесност имаше само во првиот сет иако Џио без проблем го сведе во своја полза со 25:21. Во вториот и третиот сет само рутина за избраниците на Кире Ричлиев кои со 25:15 и 25:16 славеа убедлива и заслужена победа од 3:0 во сетови.

Џио Струмица без пораз е на лидерската позиција во Првата машка одбојкарска лига на Македонија. Во 12 меча има 12 победи и само два изгубени сета. На своето конто има вкупно 36 бода, девет повеќе од тетовчани и Вардар кои се на втората и третата позиција

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.