Јанкулов и Ѓоргиевски остануваат во Брера Струмица до 2026 година – се чекаат нови три засилувања

443

Прволигаш Брера Академија Пандев Струмица продолжи договори со двајца млади фудбалери, врз кои ќе ја гради својата иднина.

21-годишниот Ѓеорѓе Јанкулов, кој игра на десната бековска позициј,а како и 18-годишниот Мартин Ѓоргиевски остануваат во струмичкиот клуб до јуни 2026 година. Двајцата првотимци ги продолжија договорите за уште три сезони заклучно со 14 јуни 2026 години.

Станува збор за двајца млади фудбалери кои одлично се вклопија во Брера Академија Пандев Струмица. Јанкулов во струмичкиот прволигаш дојде во втората половина на последната натпреварувачка сезона и одигра вкупно тринаесет натпревари, при што имаше пет асистенции за гол.

18-годишниот Мартин Ѓеоргиевски е дете на младинската школа на нашиот клуб и во последната натпреварувачка сезона има одиграно вкупно деветнаесет натпревари при што двапати се запиша како стрелец на дуелите против Шкендија и Победа. Паралелно тој е дел и од македонските младински репрезентации.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.