Фудбалските надежи на „Брера Струмица“ генерација 2011 на врвот од Евима Купот во Банско Бугарија (фото)

565

Фудбалските надежи на „Брера Струмица“ од генерацијата 2011 го освоија одличното второ место на Евима Купот во Банско Бугарија каде учествуваа екипи од повеќе европски држави. Тие денеска претприја пораз од романската Стеауа но не разочараа соопштија од клубот. Станува збор за дечиња кои ги предводдат тренерите Васко Тодоров и Борче Постолов и досега на повеќе турнири се биле во самиот врв.

,,Имено на турнирот во оваа генерација, Давид Пешов беше прогласен за најдобар напаѓач додека Васко Христов за најдобар голман. Блескаа и фудбалерите од генерацијата 2010 во чии редови припадна наградата за најдобар голман која ја понесе нашиот Петар Талески. Ова е потврда за потенцијалот што го нуди нашиот клуб ,,Брера Струмица“ за кој прироритет се младите генерации и создавање можности за учество на повеќе меѓународни силни турнири.,,стои во објавата на Брера

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.