Фудбалерот Стоилов се сврши, Марија ја побара во кајче во центарот на Баку Азербејџан

9836

Екс фудбалерот на Академија Пандев  Ѓорги Стоилов од Иловица  кој летово потпиша двогодишен договор за прволигашот Зира од  Азербејџан се сврши со Марија Андонова со која беше во петгодишна врска.  За жена ја побара во кајче на атрактивниот локалитет ,,Мини венеција’’ во центарот на  Баку со што и официјално запловија како брачни другари, имајки во предвид дека тие во последниов период жеивееа заедно. Стоилов вели дека имал трема и бил премногу возбуден оти тоа му било испланирано.

,, Бев премногу возбуден. Го планирав ова место уште кога дојдовме  во Баку. Се ми беше испланирано однапред  и сакав токму на ,,Мини Венеција ’’ да ја побарам за жена. Не очекуваше, но ја изненадив и таа кажа ДА. Инаку со Марија сме пет години заедно. Искрено таа ми е голема поддршка од  денот кога се запознавме. Таа секогаш ме бодреше иако на почетокот бевме на реалција  Иловица –Љубљана.,, изјави за Дрнка Ѓорги Стоилов

Ѓорѓи и Марија летово заедно заминаа за Баку Азербејџан и како што велат веќе  се прилагодиле на новата средина. Засега не планираат  свадба и оставаат на времето заради новонастанатата ситуација. Марија по родум од Иловица која со семејството живееше во Љубљана вели дека Стоилов  бил скормен и мирен по природа но голем професионалец

,,Ѓорги е секогаш позитивен и насмеан.Тој е мојата најголема гордост. Инаку тој е голем професионалец  кога станува збор за фудбалот, а приватно мирен, скормен но морам да кажам и голем романтичар. Секогаш знае да ме изненади кога има слободно време. Мислам дека полека се снаоѓаме овде во Баку,, ни кажа Марија

Со новиот клуб Зира , Стоилов има два настапи . Во првото коло одиграа нерешено а во второто претрпеа пораз. Инаку Стоилов кој деновиве наполни 26 години долго време настапуваше за Академија Пандев а има играно и за Хоризонт Турново

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.