Фудбалерите на Брера пред мечот со Гостивар со порака – Бидете хумани и дарувајте крв, спасете нечиј живот !

359

Пред стартот на мечот со Гостивар во рамките на 10 тото првенствено коло фудбалерите на Брера Струмица  излегоа со маици на кои стоеше амблем за дарување крв.

Маиците ги дадоа на посетителите на трибините на СЦ Пандев.

Инаку ФК Брера Струмица завчера беше иницијатор на крводарителска акција при што се јавија 48 донори на крв. За време на акцијата меѓу крводарителите беа и фудбалерите и стручниот штаб на Брера.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.