Фото од екипите кои се пласираа во завршницата за освојување на вредните награди од турнирот Благој Истатов !

2729

Екипите на Адринико, Гостилница Кај Џек, Токи Еднокуќево и Кеги Моби Велес се екипите кои се најдоа во полуфиналните двојки на турнирот посветен на фудбалската легенда Благој Истатов вреден 20 илјади евра. Тимовите на Андринико и Гостилница Кај Џек се среќаваат во 19 часот во салата Парк а еден час подоцна мегдан ќе поделат Токи Еднокуќево и Кеги Моби Велес

Победниците од овие два меча утре во спортската сала Парк ќе играат во големото финале и за најголемата награда од 600 илјади денари,  додека поразените во малото финале во борба за третото место.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.