Фото: Гевгелија блесна во предновогодишна атмосфера – поставени украсени елки и светлечки фигури !

499

Гевгелија блесна во предновогодишната магија. Овие денови во централното градско подрачје и на повеќе јавни места се поставени украсени елки и светлечки фигури кои што ги симболизираат новогодишните празници.

Паралелно во Гевгелија се одржува и Новогодишен базар.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.