Фото – Балеринките со тенки половинки, ем беа сензација ем направија одлична забава

1471

Горан и Ленче Кукиќ со групата ,,Јупитер’’ беа вистинска сензација на маскенбалот во хотелот Сириус. Речиси сите сака да се фотографираат со членовите од овој бенд но и со Ленче и Горан кои со својата оригинална маска пленеа кај гостите како со костимите така и со насловот што си го доделија. Тие пред да почнат со забават направија фото сесија во холот на хотелот Сириус по што ја вжештија атмосферата на големиот маскенбал каде се забавуваа повеќе стотици маскирани лица

,,Јупитер’’ со Горан и Ленче со својот богат репертоар од домашни и странски народни и  забавни песни  направија одлична забава. Гостите на маскенбалот играа и пееа се до раните утрински часови а на кој брачниот пар Ахтарови беа избрани за принц и принцеза. Маскенбалот беше увертира на големото дефиле што ќе биде вечерва

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.