ФК Брера Струмица има златна У 16 генерација – по Шампионската освоена и КУП титулата !!! (ФОТО)

673

Младите фудбалери од генерацијата 2008 (помлади пионери) на ФК Брера Струмциа се закитија со КУП титулата откако денес во големото финале остварија победа против своите врсници од Пелистер од Битола.  На стадионот Борис Трајковски во Скопје момците предводени од стратегот Тони Атанасов славеа со 3:0.

Головите во големото финале за нова титула во витрините на Брера Струмица ги постигнаа Матеј Сејменов, Мартин Стоиловски и Албан Рочи. Со освојувањето на ова титула екипата на ФК Брера Струмица во категоријата У 16 ја освои двојната круна откако пред две недели го освоија првенството и го кренаа Шампионскиот пехар

,,Ова е златна генерација на млади фудбалери кои допрва има што да кажат. Работевме постојано и успесите се плод на една конутинирана работа, сплотеност, пожртвуваност на терените. Ги имаме условите, ја имаме желбата и ќе продолжиме со исто темпо во иднина,, кажа Тони Атнасов стратегот на екипата

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.