ФК Брера со свој Фан шоп во центарот на Струмица – во петок ќе го отвори Горан Пандев !

375

Во петок во строгиот центар на Струмица ФК Брера,  отвора Фан шоп кој ќе се ноаѓа на градскиот плоштад веднаш до Стоковната.  Во продавницата која ќе биде отворена во 18 часот на први март, може да се набават брендирани дресови, јакни, маици, шалови, приврзоци, шолји, пенкала како и многу други предмети со логото на Брера.

,,На настанот ќе биде присутен и претседателот на клубот Горан Пандев кој ќе се дружи со сите навивачи, симпатизери и граѓани кои ќе бидат присутни на свеченото отворање во периодот до 18 до 19 часот.  Освен со Пандев посетителите ќе имаат можност да се дружат и со играчите и стручниот штаб на ФК Брера Струмица кој дефинитивно отвора нови страници во македонскиот фудбал,, стои во информацијата на струмичкиот прволигаш

Од таму упатуваат покана до сите љубители на фудбалот, симпатизери и навивачи на клубот како и до сите граѓани да се дружат во петок на први март со почеток во 18 часот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.