На Плачковица уапсен радовишанец кој избегал од затвор а бил осуден на над седум години затвор

5199

Денеска (30.03.2023) во 15:15 часот на локален пат на планината Плачковица – радовишко, полициски службеници од Оперативен тим потраги го лишија од слобода О. Ф. (38) од Радовиш, кој бил баран со потерница по издадена наредба од КПД – Штип,осуден на казна затвор во траење од 7 години и 5 месеци за разбојништво и тешка кражба, а за доиздржување имал 3 години, 3 месеци и 15 дена. Лицето е спроведено во КПД -Штип за доиздржување на казната.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.