Уапсен жител од Богданци кој избегал од затворот од Куманово, соопшти МВР

4211

Полициски службеници од Богданци, синоќа упсија 43 годишен жител од Богданци кој избегал од кумановскиот затвор каде издржувал казна затвор, соопшти МВР. Како што се наведува во полицискиот билтен тој бил уапсен синоќа околу 22 часот откако по него бил распишана потерница за бегство од затвор а апсењето утрово или 40 минути по полноќ повторно бил вратен во затворот во Куманово.

,,На 31.03.2020 во 21.50 часот полициски службеници од Полициска канцеларија Богданци го лишиле од слобода С.Ќ.(43) од Богданци, за кого била распишана потерница поради бегство од Затвор Куманово. На 01.04.2020 во 00.40 часот лицето е предадено во кумановскиот затвор’’ стои во соопштението од МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.