Тројца младинци на Брера добија договори и веќе се планираат за првиот тим следната сезона

1002

Живко Крстев и Марио Костов членови на младионскиот тим на Брера потпишаа договори за настап во сениорскиот тим. Станува збор за 19 годишни фудбалери кои во младинската Супер лига ги презентираа своите играчки перформанси, а клубот им понуди договори и ги отвори вратите на првиот тим.

,,Живко Крстев во младинскито шампионат изминатата сезона за нашиот тим постигна дури 30 гола, а одличен во првенството беше и Марио Костов. Станува збор за млади и надежни фудбалери кои се градеа во нашите погони и допрва од нив се очекува да бидат креатори на играта во сениорскиот тим. Ова е потврда дека како клуб даваме шанса и можност за нашите млади да градат професионална кариера. Во нив контуинирано вложуваме за да бидат квалитетни фудбалери како на фудбалските терени, така и надвор од нив,, стои во соопштението на Брера.

Договорот го продолжи и 21 годишниот голман Филип Купанов кој и во наредната натпреварувачка сезона ќе биде чувар на мрежата на нашиот прв тим. Тој го продолжи договорот со Брера и полека се наметнува на голманската позиција на која со својот темперамент и одлични голмански вештини знае да биде енигма за противничките фудбалери.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.