Три лица од Струмица и Богданци преку МојДДВ #МојаНаграда вечерва добија по 100 илјади денари

4696

15 граѓани од земјава кои до 31 март скенирале фискални сметки, вечерва добија по 100.000 денари. Станува збор за четвртото коло од наградната игра  МојДДВ #МојаНаграда што ја реализира Министерствоо за финансии откако Владата донесе одлука за поврат на 15 отсто од ДДВ.

Меѓу добитниците кои вечерва беа извлечени се и две лица од Струмица и едно од Богданци кои добија по 100 илјади денари а на списокот имаше и граѓани и од други градови од Македонија. Од Богданци среќна добитничка е Катерина Апостолова а од Струмица среќници  се Славко Јанковски и Љика Митева.

Наградната игра стартуваше на 15 декември лани и ќе трае една година. За да учествува во наградната игра, лицето треба да е регистрирано на системот е-Персонален данок, да е корисник на апликацијата МојДДВ, како и да ги прифати условите за учество во МојДДВ #МојаНаграда.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.