Тешко повреден 50 годишен пешак во центарот на Струмица откако бил удрен од возило мерцедес

1111

Вчера во попладневните часови на крстосницата од ,,Ленинова” и ,,4 Јули” во Струмица се случи сообраќајка, во која 50 годишен пешак од Струмица се здобил со тешки повреди, информираше МВР.

,,На 29.09.2020 во 20.30 часот на крстосница од булевар „Ленинова“ и улица „4 Јули“ во Струмица, патничко возило „мерцедес“, со бугарски национални ознаки, управувано од Ј.Ј. (42) од Струмица, удрило во пешакот М.С. (50) од Струмица. Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицински центар Струмица, а увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица”, стои во информацијата на МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.