Тешко повреден радовишанец, излетал од патот Ињево – Дедино

4975

На 28.08.2023 во 20.00 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на регионален пат од село Ињево кон село Дедино, радовишко, В.К.(75) од Радовиш управувајќи патничко возило „хјундаи“ со радовишки регистерски ознаки излетал надвор од патот, соопшти МВР

,,Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот В.К., констатирани во Медицински центар Штип, а увид на местото на несреќата извршила екипа на Полициската станица Радовиш“, се вели во соопштението од МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.