Тешко повреден гевгеличанец, со возилото излетал од патот Гевгелија – Моин

6483

На 04.12.2023 година во 14.30 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на регионален пат 1108, делница помеѓу Гевгелија и село Моин, 62 годишен жител на Гевгелија, управувајќи патничко возило „ровер“ со гевгелиски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал надвор од патот, соопшти МВР

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Медицински центар Гевгелија. Увид на местото извршиле Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија и екипа на Полициската станица Гевгелија.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.