Струмичките одбојкари ШАМПИОНИ на Македонија (ФОТО)

685

Одбојкарите на Струмица Никоб се закитија со 10 тата Шампионска титула откако по трет пат славеа против Борец од Велес. Струмичани ја решија финалната серија без грешка, а одлучувачкиот натпревар го одиграа пред своја публика (25:18, 26:24, 25:19).

Милев и Хараба освоија по 12 поени, Алексов имаше 10, Наков 8, Михаилов 7, Глобоцки 5, а Ефтим Ричлиев еден поен.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.