Беласица преку Скопје или Тиквеш до Прва лига, Стојанов вели дека кој и да е срце ќе остават на терен

620

Фудбалерите на Беласица во вторник ќе дознаат кој ќе биде противникот во бараж мечот за пласман во Првата лига откако второлигашкото натпреварување источна група го заврши на второто место.. Можни противници се екипите на Скопје и Тиквеш како девето и десетто пласиран од најдоброто фудбалско натпреварување. За Александар Стојанов не е важно кој ќе биде противникот за нив императивот е голем а тоа е Беласица за јубилејот од 100 години да се врати во елитата.

,,Кој и да е, ветувам само дека ќе го оставиме срцето на теренот.Нема што да изгубиме а моѓе многу да добиеме. Во фдубалто ако веруваш во чуда се случуваат чуда,, ни изјави Стојанов кој на својот ФБ профил објави статус во кој се заблагодари на своите играчи кои дадоа максимум цела сезона и покрај многуте скептични коментари

,, Јас а и сите ние ги занемарувавме коментарите од скептиците, останавме смирени и цврсто на земја, кога ќе загубевме или кога заостанувавме 8 или 9 бодови ние работевме макотрпно за да ги надокнадиме истите а не ја баравме вината во друг туку кај нас,кога некои правеа селфи после секоја победа ние велевме ќе се сликаме на крајот,, напиша Стојанов

Беласица од 27 напреварува оствари 18 победи 5 нерешени исходи и 4 пораза од кои во пролетниот дел само едно реми и еден пораз, што укажува дека квалитетот на сениорскиот состав оди во нагорна линија

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.