По Купот, струмичани со победа го почнаа походот за нова Шампионска титула

342

Одбојкарите на Струмица Никоб го совладаа ГОК Борец и поведоа со 1-0 во серијата до три победи од финалето во македонскиот машки одбојкарски шампионат. Ова значи дека по КУП титулата тие со победа ја почнаа финалната пресметка за нова Шампионска титула во своите клупски витрини.

Синоча во салата „Парк“во Струмица, бранителите на титула од лани и освојувачи на годинашниот Куп, ги совладаа велешани со 3-0 (25-19, 25-19, 25-21). Во ниту еден момент не беа закана за расположениот состав на Кире Ричлиев и Атанас Милев кои и оваа сезона ја напаѓаат двојната круна.

Следниот натпревар е в недела во Велес од 18 и 30, со пренос на МРТ-3.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.