Струмичанец доби кривична – во неговиот дом пронајдени 1,3 килограми марихуана

606

СВР Струмица поднесе кривична пријава против А.А.(44) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори’’ и „овозможување на употреба наркотични дроги’’, соопшти МВР

На 10.03.2023, полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле 1,3 килограми марихуана.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.