Струмичанецот Јани Атанасов со два гола ја ,,смири” младата селекција на Црна Гора (видео)

1568

Екс фудбалерот на ,,Академија Пандев”- Јани Атанасов кој минатата сезона потпиша за труски Бурсаспор ги постигна двата гола за Македонија против селекцијата на Црна гора во квалификациите за пласман на ЕП за фудбалери до 21 година. Црногорците го открија резултатот а Атанасов од слободен удар и од пенал ја донесе победата на младите надежи на Македонија која сега има две победи во својата група

Победа забележа и сениорската репрезентација на Македонија против Словенија каде асистент на првиот гол на Елмас беше струмичкиот интернационалец Горан Пандев.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.