Струмичанецот Павле Витанов повторно го воодушеви жирито на шоуто „Никогаш не е доцна“ (видео)

2958
Павле Витанов со Зорана Миќановиќ во ТВ шоу ,,Никогаш не е доцна“ и повторно ги освои симпатиите на жирито

Струмичанецот Павле Витанов се пласираше во четвртиот круг од музичкото шоу ,,Никогаш не е доцна“ откако се престави со песната  „Женет сум“ од Дејан Матиќ. Витанов доби позитивни критики од жирито кои не се штедеа во зборовите за неговата интерпретација.  Цеца истакна дека тој бил најдобриот изведувач во ова емисија додека претеседателот на жирито Маре подвлече дека и самиот Дејан би се сложил оти со нивните пофални зборови.

Во ревијалниот дел Витанов настапи со младата Зорана Миќановиќ со која ја изведоа песната ,,Ти можеш се“.  Виза за четвртиот круг Павле доби токму од жирито.Настапот на Павле Витанов може да се види на 43 минута….

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.