Струмичанецот Васил Гогов со неверојатна двојна одбрана против Војводина во Сеха лигата (видео)

775

Неверојатна двојна одбрана на незапирливиот Васил Гогов. Вака напиша официјалниот Youtube каналот на Сеха Газпром лигата откако Вардар вечерва славеше против Војводина со 38:25 и најави пласман на завршниот Ф4-турнир во ова регионалното натпреварување.

Младиот струмички голман Васил Гогов кој неколку сезони го носи дресот на Вардар на мечот против Војводина имаше пет интервенции но сепак официјалниот Youtube канал на ова ракометно натпреварување ја издвои двојната одбрана на Гогов.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.